Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Biljard med bråk

NORRKÖPING2005-11-22 06:00
Ett tiotal biljardspelare blev osams på ett kafé strax innan klockan elva på söndagskvällen. Osämja mellan flera personer övergick till utdelade slag både med biljardköerna och biljardbollar. Två personer fick föras till sjukhus för omplåstring. En 24-årig man greps av polis misstänkt för misshandel, men släpptes efter förhör.
- Vi har flera att höra om den här händelsen innan vi kan säga vad som var orsaken bakom bråket, säger Anne Asp, chef för våldsroteln i Norrköping.
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om