Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Tomt på Vikbolandet har fått nya ägare - priset: 4 200 000 kronor

Johanna Evelina Brunlöf, 31, och Jonas Lundin, 42, från Norrköping, är nya ägare till fastigheten på adressen Ramsholmen 3 på Vikbolandet.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2019-05-27 08:32

Säljare är Alva och Lars Gripler. Tomten är 1 500 kvadratmeter stor. Affären blev klar i maj 2019 och köpesumman blev 4 200 000 kronor. I somras såldes en fastighet en dryg kilometer därifrån, på Horsholmen 14. Där landade priset på 5 000 000 kronor för byggnader på totalt 120 kvadratmeter. Se alla lagfarter här

Karta: Vikbolandet
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!