Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till villa i Västra Husby - 3 995 000 kronor blev priset

Viktoria Maria Lena Pöllä, 30, och Sven Dennis Håkan Börjesson, 32, har köpt huset på adressen Västra Husby Solliden 1 i Västra Husby av säljaren Per Erik Magnus Froste och Inger Linnéa Mikaela Froste.

Området kring Västra Husby 1

Området kring Västra Husby 1

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2022-09-30 08:47

Köpesumman blev 3 995 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i september 2022.

Bara några hundra meter bort såldes i våras en fastighet, på Brobystigen 7. Priset blev där 625 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

De senaste tolv månaderna har det sålts fyra hus inom en kilometer från den här fastigheten. Det dyraste var Klintstigen 6, som gick för 4 100 000 kronor.

Karta: Söderköpings kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!