Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till hus på Mullsätter Soludden 220 i Rejmyre - 5 500 000 kronor blev priset

Nu är det klart vem som köpt husen på adressen Mullsätter Soludden 220 i Rejmyre av Anita Hallbäck.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2018-07-12 02:59

Nya ägare är Tiina Tuulikki och Mats Elofsson, 55 och 58 år, från Östra Ryd. Priset blev 5 500 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i juni 2018. I fastigheten ingår ett hus med byggår 1974 och en boyta på 72 kvadratmeter samt en stuga på 48 kvadratmeter. Lite mindre än en kilometer därifrån såldes i höstas ett hus, på Brenäsvägen 95. Där blev priset för det 40 kvadratmeter stora huset 300 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Rejmyre
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!