Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till hus i Sankt Anna - 2 995 000 kronor blev priset

Ove och Anneli Bark, 50 och 51 år, från Söderköping har köpt huset på Tyrislöt Lökvik 12 i Sankt Anna av säljaren Erik Krister Axén och Inga Maj Constance Axén.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2019-11-22 04:08

Köpesumman blev 2 995 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i november 2019. Huset byggdes 1965 och har en boyta på 70 kvadratmeter. Lite mindre än en kilometer därifrån såldes i augusti en gård, på Tyrislöt 6. Där landade priset på 1 300 000 kronor för en 2 hektar stor gård. Se alla lagfarter här

Karta: Sankt Anna
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!