Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till hus i Finspång - prislappen: 2 000 000 kronor

Eva Jansson, 31, och Karl Terje Nevestveit, 36, är nya ägare till huset på adressen Bangårdsvägen 28 i Finspång.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2019-09-11 03:10

Huset är byggt 1948 och har en boyta på 162 kvadratmeter. Säljare är Hans Rehns dödsbo. Ägarbytet gjordes i augusti 2019 och priset blev 2 000 000 kronor. Så sent som för fyra månader sedan såldes ett annat hus alldeles i närheten, på Högklintsvägen 21. Där landade priset på 2 700 000 kronor för det 200 kvadratmeter stora huset. Se alla lagfarter här

Karta: Finspång
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!