Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till hus i Åby - prislappen: 2 400 000 kronor

Nu är det klart vem som köpt huset på adressen Linnévägen 58 i Åby av Hans Owe och Eva Marie-Louise Jansson.

Foto:

Fastighetsaffärer2018-12-14 03:04

Nya ägare är Sarah Haithem Khudher, 28, och Rami Mlki, 30. Priset blev 2 400 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i november 2018. Huset är byggt 1967 och har en boyta på 159 kvadratmeter. Precis i närheten såldes tidigare under året ett annat hus, på Linnévägen 61. Där blev priset för det 136 kvadratmeter stora huset 2 520 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Åby
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!