Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Mindre hus på 64 kvadratmeter från 1972 sålt i Rejmyre - priset: 2 000 000 kronor

Nu är det klart vem som köpt huset på Måsvägen 8 i Rejmyre av Sten Verner Ljungholm och Astrid Elisabet Barbro Stigsdotter Ljungholm.

Området kring Måsvägen 8

Området kring Måsvägen 8

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2021-09-15 06:31

Nya ägare är Anna Lena och Eric Håkan Wetell, 63 och 68 år, från Norrköping. Priset blev 2 000 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i augusti 2021. Huset byggdes 1972 och har en boyta på 64 kvadratmeter.

Nyligen såldes ett annat hus bara några hundra meter bort, på Utterstigen 3. Priset blev där 1 680 000 kronor, för det 45 kvadratmeter stora huset.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

Karta: Finspångs kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!