Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Mindre hus på 63 kvadratmeter från 1920 sålt i Finspång - priset: 1 100 000 kronor

Fastigheten på Odens Väg 12 i Finspång har fått nya ägare.

Området kring Odens Väg 12

Området kring Odens Väg 12

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2021-06-05 18:32

Köpare är Malin Anna Lena Arlasjö, 30, och Marcus Abrahamsson, 34, boende på Gröna Vägen i Finspång och säljare är Märta Linnea Pihls dödsbo. Köpet blev klart i maj 2021 och priset blev 1 100 000 kronor. Husets byggår är 1920 och det har en boyta på 63 kvadratmeter.

Nyligen såldes ett annat hus lite mindre än en kilometer därifrån, på Klövervägen 7. Där såldes ett 113 kvadratmeter stort hus och priset för det blev 2 215 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

Karta: Finspångs kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!