Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Huset på Strandvägen 209 i Krokek, Kolmården sålt för andra gången på kort tid

Susanne och Claes Lundgren, 53 och 57 år, är nya ägare till fastigheten på adressen Strandvägen 209 i Krokek, Kolmården.

Området kring Strandvägen 209

Området kring Strandvägen 209

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2020-06-12 03:28

Köpet gjordes klart i maj 2020 och priset på huset blev 4 700 000 kronor. Den tidigare ägaren köpte huset så sent som juli 2018 för 4 575 000 kronor. Huset har en boyta på 80 kvadratmeter.

Precis i närheten såldes i september förra året ett annat hus, på Strandvägen 204A. Priset blev där 2 600 000 kronor, för det 74 kvadratmeter stora huset.

Se alla lagfarter här

Karta: Norrköping
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!