Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Hus på 155 kvadratmeter sålt i Krokek, Kolmården - priset: 3 400 000 kronor

Hanna Andersson, 39, och Billy Johansson, 33, boende på Gamla Stockholmsvägen i Kolmården är nya ägare till huset på adressen Odenvägen 34 i Krokek, Kolmården.

Området kring Odenvägen 34

Området kring Odenvägen 34

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2020-07-28 05:35

Huset är byggt 1980 och har en boyta på 155 kvadratmeter. Säljare är Monika Blomberg. Ägarbytet gjordes i juli 2020 och priset blev 3 400 000 kronor.

Bara några hundra meter bort såldes nyligen ett annat hus, på Storhultsvägen 30. Där blev priset för det 92 kvadratmeter stora huset 2 350 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Karta: Norrköping
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!