Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Hus på 103 kvadratmeter sålt i Söderköping - priset: 2 300 000 kronor

Eva Gunilla Viberg, 73 år, sedan tidigare boende på just Sågvägen, har köpt huset på Sågvägen 3 i Söderköping av säljaren Lars Roths dödsbo.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2019-09-03 02:55

Köpesumman blev 2 300 000 kronor och den nya ägaren tog över huset i augusti 2019. Huset är byggt 1984 och har en boyta på 103 kvadratmeter. För bara några månader sedan såldes ett annat hus alldeles i närheten, på Hammarvägen 8. Där såldes ett 119 kvadratmeter stort hus och priset för det blev 2 495 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Söderköping
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!