Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

895 000 kronor blev priset när fastighet i Söderköpings kommun bytte ägare

Nu är det klart vem som köpt tomtmarken Flämmestad 2:17 i Söderköpings kommun av Torbjörn Andersson Fastigheter AB.

Området kring FLÄMMESTAD 2:17

Området kring FLÄMMESTAD 2:17

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2021-07-17 12:05

Nya ägare är Therese och Lars Christian Staf, 43 och 45 år, från Gnesta. Priset blev 895 000 kronor, och de nya ägarna tog över tomten i juni 2021. Tomten är 1 932 kvadratmeter stor.

I höstas såldes ett hus bara några hundra meter bort, på Stengårdsvägen 14. Där landade priset på 2 350 000 kronor för det 112 kvadratmeter stora huset.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

Karta: Söderköpings kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!