Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

70-talshus på 67 kvadratmeter sålt i Åby - priset: 825 000 kronor

David Yuvin Barrios Torrejon, 46 år, från Svärtinge är ny ägare till huset på adressen Norrviksvägen 12 i Åby.

Norrviksvägen 12

Norrviksvägen 12

Foto: Google Street View

Fastighetsaffärer2022-02-15 11:40

Huset är 67 kvadratmeter stort och byggdes 1979. Säljare är Peter Mikael Dahl. Ägarbytet gjordes i augusti 2021 och priset blev 825 000 kronor.

Ett par hundra meter bort såldes tidigare under året ett annat hus, på Norrviksvägen 5. Där såldes ett 42 kvadratmeter stort hus och priset för det blev 850 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

De senaste tolv månaderna har det sålts ett hus inom en kilometer från den här fastigheten. Det dyraste var Norrviksvägen 5, som gick för 850 000 kronor.

Karta: Norrköpings kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!