Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

50-åring ny ägare till hus i Söderköping - 1 500 000 kronor blev priset

1 500 000 kronor fick Björn Rickard Lindmark, 50 år, från Norrköping ge för huset på Bottna Karlshamn 5 i Söderköping.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2020-01-22 03:03

Huset är byggt 1969 och har en boyta på 83 kvadratmeter samt en tomt som är 3 063 kvadratmeter stor. Köpet från säljaren Stig Olof Karlssons dödsbo blev klart i januari 2020. För bara två månader sedan såldes ett annat hus bara några hundra meter bort, på Bottna Karlshamn 11B. Där landade priset på 2 850 000 kronor för det 106 kvadratmeter stora huset. Se alla lagfarter här

Karta: Söderköping
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!