Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Arvidsson tränar Eneby

FOTBOLL.

Sport2010-10-29 03:00
Enebys damer ska studsa tillbaka till division 2.Mannen att lotsa laget dit blir Niclas Arvidsson.- Det stämmer att han kommer tillbaka, säger EBK-ordföranden Lars Engman.Under sommaren när Eneby valde att ta in och förstärka ledarteamet med Peter Gustavsson lämnade Arvidsson.- De hade inte samma syn på fotboll, men det är inga konstigheter. Nu siktar vi mot division 2 igen, säger Engman som inte räknar med någon större omsättning i spelartruppen.
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!